Avukat Mektupları: Hukukun temelleri

Last modified date

Comments: 0

Hareket halindeyken ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzdan emin olun. Avukat Mektupları’da okuduğunuz zaman esası şimdi öğrenin. Bilmeniz gereken yasa esasları şunlardır:

1. Yasal formlar ve kayıt

Bu, daha işinize başlamadan önce atmanız gereken önemli bir adımdır. Serbest çalışan olarak çalışmaya başlamadan önce şirketinizi kaydettirmeniz ve gerekli yasal formları almanız gerekir. İşletme adı, işletme türü ve yasal biçimler, işletmenizin doğasını yansıtacak şekilde özenle seçilmelidir.

2. İş adresi İş adresiniz

ev adresinizdir ve tüm yazışmalarınızı buradan alırsınız. Ayrıca işletme adresiniz, işletmenizin kayıtlı olduğu ve işletme vergilerinizi aldığınız yerdir.

3. İşletme adı İşletme

adınız, şirketinizi kaydettirirken ve banka hesabı açarken kullanacağınız addır. İşletme adı, işletmenizin doğasını yansıtmalı ve kolayca anlaşılabilmelidir.

4. İş türü

Faaliyet göstereceğiniz işin türü de önemlidir. Örneğin, bir yemek servisi işletmesi işletmeyi planlıyorsanız, yemek servisi endüstrisi altında bir şirket kaydetmeniz gerekecektir. Farklı iş türleri hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

5. İş amacı

Bu, ilk etapta bir işe başlamanızın nedenidir. İş amacınız nedir?

Rolünüzü tanımlayın

Hukuk sistemindeki rolünüz, oynamanız gereken en önemli roldür. Bu rol, sahip olduğunuz sorumluluklara yansıyacaktır.

Savcının rolünü anlayın

Savcının rolü, kovuşturma davası açmaktır. Savcının rolü, kovuşturma davasının yapılmasını ve suçlanan kişinin kendini savunamayacak durumda olmasını sağlamaktır. Savcı aynı zamanda davanın mahkemeye götürülüp götürülmeyeceğine karar verecek olan kişidir.

Savunma avukatının rolünü anlamak

Savunma avukatının rolü, savunma davasının yapıldığından emin olmaktır. Savunma avukatı aynı zamanda davanın mahkemeye götürülüp götürülmeyeceğine karar verecek olan kişidir.

Hâkimin rolünü anlamak

Hâkimin rolü, davanın mahkemeye götürülüp götürülmemesi konusunda karar vermektir. Yargıç aynı zamanda delilleri dinleyecek ve sanığın suçlu olup olmadığına karar verecek olan kişidir.

Savunma avukatının rolünü anlamak Savunma avukatının

rolü, savunma davasının yapıldığından emin olmaktır.

Bir Güven Beyanı (DOT)

Bir ailenin reisi veya bir ortaklıkta ortaksanız, bir Güven Beyanı (DOT) yapmanız gerekir. Bu, mülkünüz için yasal dayanak olarak hizmet edecektir.

Bir şirketin başkanıysanız, şirketiniz için bir Güven Beyanı (DOT) yapmanız gerekecektir.

Emanet Senedi (TD)

Bir aile reisi iseniz veya bir ortaklıkta ortaksanız, bir Emanet Senedi (TD) yapmanız gerekir. Bu, mülkünüz için yasal dayanak olarak hizmet edecektir.

Bir şirketin başkanıysanız, şirketiniz için bir Güven Tapu (TD) yapmanız gerekecektir.

Takma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Post comment