Orta Doğu’da gidilecek yerlerOrta Doğu’daki

Last modified date

Comments: 0

Eğlenceli ve besleyici: Ortadoğu’da Gezilecek Yerler Ortadoğu

, dünyanın en güzel gezilecek yerlerinden biridir. Zengin kültürleri, tarihleri ​​ve harika insanları ile burada her zaman bolca eğlence ve rahatlama vardır. 

Avukat Mektupları olarak bugün, rahatlayabileceğiniz, macera yaşayabileceğiniz veya manevi hayatınızı besleyebileceğiniz Orta Doğu’da ziyaret edebileceğiniz 15 yeri sizlerle paylaşacağız.

Beyrut Şehri, Lübnan 

Daha batılı/liberal bir yaşam tarzına alışkınsanız, ancak yine de Orta Doğu’yu ziyaret etmek istiyorsanız, Beyrut Şehri gitmeniz için mükemmel bir yer! 

Bu listedeki yerlerin çoğundan farklı olarak, Beyrut Şehri çok sayıda güzel, kültürel açıdan çeşitli alanlara sahiptir, bu nedenle Orta Doğu’nun bilinen aşırı muhafazakar kültürünü azaltmaktadır. Yenilikçi Gemmayzeh semtinden öğrenci mahallesi Hamra’ya ve çok daha fazlasına kadar Beyrut’ta her tür birey için mükemmel yerler var! 

Aktiviteler için heyecanlı partilerin tadını çıkarabilir, en lezzetli yemekleri yiyebilir ve eşsiz tarihini keşfetmek için şehri gezebilirsiniz. Beyrut’ta sizin gibi gezginlere sunacak pek çok harika şey var. 

Petra, Ürdün

Dünyanın 7 harikasından biri olan bu güzel şehir, Orta Doğu’yu ziyaret ederken zamanınızı ve ilginizi hak ediyor! 

Göçebe Nebatiler geldikten sonra zenginleşen Petra, insanların harika yerel ürünler satın alması için harika bir yer haline geldi ve olmaya devam ediyor. Muhteşem yerel el sanatlarından benzersiz lezzetli yemeklere kadar, Petra’yı ziyaret eden herkesin eve götürebileceği bir şeyler var. 

Egzotik ürünler satın almanın yanı sıra Petra’da görülecek çok şey var. Buradayken nefes kesici el yapımı mimariye ve dağ manzarasına tanık olmalısınız. Ardından, geceleri geri dönün ve sadece mumlarla aydınlatılan Petra şehrini ve güzel gece gökyüzünü gördüğünüzde her şeyi yeniden deneyimleyin.      

Erbil, Irak Kürdistanı

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Erbil, birçok eski Orta Doğu kültürü sunuyor. Heyecan verici ürünler satan düzinelerce çarşı, harika kafeler ve tabii ki batıdan el değmemiş korunmuş tarihi yerler. 

Bununla birlikte, köklerine yakın olmasına rağmen, Erbil ayrıca Batı yanlısı bir metropole ve çeşitli ex-pat topluluklarının yaşadığı bölgesel bir iş merkezine sahiptir. Batılı ve pek çok uluslararası gezgin için tanıdık bir şey isteyenler için mükemmel hale getiriyor. 

Aktiviteler için nefes kesen camilerini ve doğa manzaralarını ziyaret edebilir ya da yerel pazarlarında veya alışveriş merkezlerinde en heyecan verici ürünleri alabilirsiniz.

Esfahan, İran

Mimarlık öğrencileri veya sadece sanattan hoşlananlar için, o zaman Esfahan, İran gidilecek yer! Esfahan, renkli geometrik formlara sahip dev kubbelerden oluşan olağanüstü İslam mimarisi sayesinde gerçek bir görsel şölen!

Bu arada, İsfahan’da daha kültürel bir bakış açısı isteyenler için akademisyenler, çeşitli topluluklardan benzer düşünen bireylerle ilginç sohbetler yapacaklar. Çok sayıda akademisyen ile entelektüeller çok şey öğrenebilir ve ülkenin yerlileriyle ilginç sohbetler yapabilir. 

Şam’ın Eski Şehri, Suriyeve Şam’ın Eski Şehri’nde

Zamanda geriye yolculuk yapınbinlerce yıllık bir şehri deneyimleyin! 

MÖ 2. binyılda kurulan ve 661’den 750’ye kadar eski Emevi Halifeliğinin başkenti olan burası, insanlık tarihinin en eski başkentlerinden biridir. Sadece burada olmak bir onurdur! Etrafta dolaşıp manzaraları takdir ederken, dünyanın en güçlü başkentlerinden birinde yaşamış insanların izinden yürürsünüz! 

Her binanın hikayesini okurken, yerel yemekler yerken ve harika fotoğraflar çekerken Orta Doğu’nun büyük tarihinin bir parçası olun. 

Kudüs, İsrail ve Filistin

İnançlarıyla daha güçlü bir bağ kurmak isteyenler için Kudüs, inançlarınızla iletişim kurabileceğiniz yerdir. 

Hıristiyanlığın, İslam’ın ve Yahudiliğin geliştiği yer olarak bilinen, sevgili dininizi başlatan en kutsal yerleri görecek ve ziyaret edeceksiniz. Bu, onlarla daha uyumlu olmanıza ve onlar aracılığıyla daha iyi bir insan olmanıza yardımcı olacaktır. 

Kutsal yerleri ziyaret etmenin yanı sıra, Kudüs’te yapabileceğiniz diğer aktiviteler arasında tarihi yerleri ziyaret etmek, muhteşem gece hayatının tadını çıkarmak, lezzetli yemekler ve Kudüs’ün sunduğu modern teknoloji sayılabilir. 

Amadiya, Irak

Dini öneme sahip bir başka yer olan Amadiya, Noel arifesinde bebek İsa’ya altın, sığla ve mür veren 3 Bilge Adam’ın evi olarak bilinir. 

Irak Kürdistanı’nın kuzeyinde bulunan Amadiya, tarih kitaplarından fırlamış eski evlerin ve nefesinizi kesecek dağların sıralandığı güzel bir köy bulacağınız bir yer. Buradayken mutlaka fotoğraf çekin, yerel halkla tanışın ve bu özel yerde ayak izlerini bırakmış farklı din ve kültürleri öğrenin. 

Baalbek, Lübnan Var 

olmuş en büyük imparatorluk olarak bilinen Roma İmparatorluğu, Batı Avrupa’dan Kuzey Afrika ve Orta Doğu’ya kadar uzanmış, tarihini ve mimarisini bu yerlerde bırakmıştır. 

Bunların en iyilerinden biri Lübnan’ın Baalbek kentinde. Sanki zamanda geriye, antik Roma’ya gönderilmiş gibi, göreceğiniz en şaşırtıcı yerlerden bazılarına şahit olacaksınız. Bu kalıntıların mükemmel bir şekilde korunması sayesinde, başkalarını da zamanda geri getirecek harika fotoğraflar çekebilirsiniz. 

Yunan kültürünü ve tarihini sevenler, hatta ilhama ihtiyacı olan mimarlar için Baalbek, ihtiyaçlarınızı kesinlikle karşılayacaktır. 

Dhofar eyaletinin kıyı şeridi, Umman

Ortadoğu, güçlü dini ve kültürel özelliklerinin yanı sıra plajlarıyla da tanınır. Bu plajların en iyilerinden biri Umman’daki Dhofar eyaletinin kıyı şeridinde bulunabilir.

Burada olduğunuzda, en yüksek kayalıklardan bazılarında duracak, en güzel kumsalları görecek ve elbette temiz, turkuaz mavisi sularının muhteşem mavi parıltısına hayran kalacaksınız. 

Plaja gitmenin yanı sıra, burada eğlenebileceğiniz diğer harika aktiviteler arasında kamp yapmak ve il çevresinde eğlenceli yol gezileri yer almaktadır. 

Al Balad, Suudi Arabistan 

1300 yıl önce Müslümanların kutsal Mekke şehrine ulaşım kapısı olarak kurulan Al Balad, şimdi hem dindar Müslümanların hem de turistlerin keyif alacağı küçük ve güzel bir şehir. 

Burada, dünyanın en eski şehirlerinden birini göreceksiniz, ancak çoğu antik doğanın aksine canlı renklerle dolu. Gezin ve yükselen binaları ve muhteşem mimarisi ile bir sanat eseri olan şehre tanık olun. 

Buradan diğer insanlar bu antik kentin güzelliğinin tadını çıkarabilsin diye onlarca fotoğraf çekebilirsiniz. 

Golestan, İran

Büyük, yeşil kanyonlarla karakterize edilen ve çoğunlukla modern teknolojinin el değmediği İran’daki Golestan, sizi daha basit zamanlara geri getirecek. 

Dikkat çekici manzaraları, renkli çarşıları ve mükemmel yemek ortamı ile bu güzel yerde kalmayı çok istersiniz. Şehrin soğuk ve gri bölgelerinde çok çalıştıktan sonra rahatlayıp sade bir yaşam sürerken büyük bir tempo değişikliğinin tadını çıkaracaksınız. 

Ayrılmadan önce harika fotoğraflar çektiğinizden emin olun, böylece taşrada geçirdiğiniz süre boyunca geçirdiğiniz eğlenceli ve dinlendirici zamanları hatırlayacaksınız. 

Dahab, MısırMısır’daki Dahab,

Ortadoğu’nun muhteşem kumsallarından bir diğeri olanşehirdeki tüm endişelerinizden mükemmel bir kaçamak. 

Buraya gelirken iki şeyden birini yapabilirsiniz: Birincisi tüplü dalış. Siz ve arkadaşlarınız dünyanın en iyi dalış deneyimlerinden bazılarını yaşarken denizin muhteşem mavi güzelliklerinin tadını çıkarın! Veya rahatlamak istiyorsanız, sahilde hiçbir şey yapmayın ve canınızın istediği gibi rahatlayın.

Dinlenirken harika deniz ürünleri restoranlarını mutlaka ziyaret edin! Taze hazırlanmış ve en iyi malzemelerle hazırlanmış yemeklerle, damak zevkinize lezzetli bir Mısır macerası yaşatacağınızdan emin olabilirsiniz! 

Musandam, Umman

Kayalık arazileri, temiz suyu ve harika faunası ile tanınan Musandam, doğa severlerin kesinlikle keyif alacağı bir yer! 

Musandam’ın bir başka güzel yanı da hafta sonları ailece yapılan barbekülerdir. Burada yerli halk aileleriyle bir araya gelerek lezzetli yemekler yiyip turistleri de onlarla birlikte yemeye davet edecek. Bu güzel aile ve kabul duygusu kesinlikle kalbinizi ısıtacak! 

Bu eğlenceli aile deneyiminden sonra, fiyortları gezmek ve vahşi yaşamı gözlemlemek için bir abra teknesi kiralayın. Sürükleyici bir deneyim için Musandam’ın derin ve karanlık sularına girin. Orada kesinlikle sizi şaşırtacak mercanlar, kaplumbağalar, yunuslar ve manta vatozları bulacaksınız! 

Qadisha Vadisi, LübnanLübnan’daki Qadisha Vadisi,

Hristiyan inancınızı zenginleştirmek için mükemmel olansize rehberlik edecek bilge keşişlere götürecektir. 

Burada size ‘manastırlık’ sanatını ya da hayatınızı Mesih’e ve ruhaniyetinize adama sanatını gösterecekler. Bununla yaşamak zorunda olmasanız da, Qadisha Vadisi’nin keşişleri size fiziksel dünyadan ayrılmanın ve sadece ruhunuzla bir olmanın gücünü gösterecekler. 

Manevi yolculuk size göre değilse, Qadisha çeşitli rahatlama aktiviteleri de sunar. Bunlardan bazıları bu güzel vadide yürüyüş yapmak, taze hazırlanmış yiyecekler yemek ve hatta sadece oturup harika harikaları seyretmek için oturmak.  

Bu güzel yerleri gezdikten sonra Ortadoğu’ya hayran kalacaksınız. Bu yerler, haberlerin neden Orta Doğu’nun güzel taraflarından bahsetme zahmetine girmediğini ve sadece olumsuzluklarına çok fazla odaklanmadığını kendinize sormanızı sağlayacaktır. 

Ortadoğu ve harikaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Avukat Mektupları sitemizi sık sık ziyaret etmeyi unutmayın!

Takma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Post comment