Ortadoğu gerçekleri

Last modified date

Comments: 0

Avukat Mektuplari: Ortadoğu gerçekleri

Bir ülke hakkında bilgi edinmek her zaman iyidir. Yerliler için, onlara kendi ülkeleriyle daha güçlü bir bağlantı sağlar. Bu arada yabancılar bir ülkenin dünyaya ve hatta popüler kültüre katkılarının kapsamını görecekler. Dünyanın gidişatını şekillendiren bir yer olarak herkesin Ortadoğu’yu bilmesi gerekiyor. 

Avukat Mektupları’da, bu ülke insanlarını ve dünyadaki yerini daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için bu ülke grubu hakkında bazı gerçekleri sizlerle paylaşacağız. 

Ortadoğu’yu oluşturan ülke sayısı

Başlangıç ​​olarak, Ortadoğu’nun sadece Suudi Arabistan olmadığını bilmek önemlidir. Ortadoğu’nun her ülkesinin kendine has güzel bir kültürü, tarihi ve orada yaşayan farklı ırkları vardır. Ortadoğu’yu oluşturan ülkeler Cezayir, Bahreyn, Mısır, İran, Irak, İsrail, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Libya, Fas, Umman, Filistin, Katar, Suudi Arabistan, Suriye, Tunus, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, ve Yemen. 

Dünyanın ‘kavşak’ olarak kabul edilir

Orta Doğu’nun etkili olmasının nedeni Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlamasından kaynaklanmaktadır. Hıristiyanlık ve İslam bu şekilde dünyaya yayıldı ve dünya kültürünün büyük bir kısmı Ortadoğu’dan bu şekilde etkilendi. 

Birleşik Arap Emirlikleri işçileri

Dünyanın en modern ülkelerinden biri olarak, çok sayıda uluslararası işçi daha iyi bir gelecek umuduyla BAE’ye akın etti. Bu nedenle, şu anda ülke nüfusunun yaklaşık% 90’ını oluşturuyorlar.

Ödünç alınan kelimeler

Daha önce de belirtildiği gibi, Ortadoğu inanılmaz derecede etkilidir. Öyle ki, uluslararası dil olan İngilizce bile Arapça kökenli sözcükleri ödünç almıştır. Bu kelimelerden bazıları şunlardır: alkol, kimya, limon, dergi, sıfır, gitar ve trafik.

Alışveriş Alışveriş

tutkunları için konseptin Orta Doğu’dan geldiğini biliyor muydunuz? Evet, en sevdiğiniz eğlence, eski zamanların sokaklarında bulunan çarşılara dayanıyor. Bugün Dubai’deki en büyük alışveriş merkezlerini bulabilirsiniz. Orada, bu alışveriş merkezleri en popüler uluslararası moda markalarından bazılarını taşıyor.

Kediler

Eğer bir kürk ebeveyniyseniz, Ortadoğu’ya teşekkür edebilirsiniz! Evet, kedilerin evcilleştirilmesi Ortadoğulular tarafından yapılıyor. İnsanların kedilere binlerce yıldır evcil hayvan muamelesi yaptığını gösteren çok sayıda kanıt var. 

Kafeler

Kahve ile güçlendirilmiş bir desteğe ihtiyacınız olduğunda, kafeler bunun için başvurduğunuz yer olmuştur. Bu dükkanları da Ortadoğuluların yarattığını biliyor muydunuz? İlk olarak 16. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu’nun başkentinde popüler hale geldiler

. Orta Doğu hakkında bilinmesi ve şükredilmesi gereken çok şey var. Etkilerinden maneviyata ve popüler kültüre kadar, bu ülkelerden çok keyif aldık. 

Ortadoğu hakkında daha fazla bilgi için Avukat Mektupları’yı ​​sık sık ziyaret etmeyi unutmayın.

Takma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Post comment